Usługi prawne

Sprawa o zachowek, rozwód lub podział majątku wynikający z zakończenia prowadzonej działalności – Kancelarie Adwokackie Paweł Dratwa Mieszko Nowicki świadczą usługi prawne z różnorodnego zakresu. Szeroko rozumiane sprawy cywilne, karne, gospodarcze, rodzinne czy spadkowe to nasza codzienność. Udzielamy wsparcia w formie stałej współpracy lub doraźnych usług zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom. Pomoc prawna w naszym wykonaniu to nie tylko reprezentowanie powoda lub pozwanego przed sądem czy też innymi organami administracyjnymi, ale również przygotowanie dokumentów czy aktów niezbędnych np. do uzyskania rozwodu czy zachowku, a także wydawanie wiążących opinii w określonej dziedzinie.

Nasza katowicka kancelaria adwokacka świadczy pomoc z zakresu prawa:

  • cywilnego,
  • rodzinnego,
  • spadkowego,
  • gospodarczego,
  • karnego.

Sprawy rodzinne i spadkowe to główny zakres naszej działalności: rozwody, problemy z uzyskaniem zachowku, ustanowienie opieki nad dziećmi, czy przyznanie alimentów. Prowadzimy trudne procesy cywilne przed sądami i wpieramy naszych Klientów na każdym etapie postępowania. Obsługujemy również podmioty gospodarcze i podejmujemy się reprezentowania osób oskarżonych o przestępstwa karne.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów kancelaria adwokacka oferuje pomoc nie tylko od poniedziałku do piątku, ale również w weekendy. Nasza siedziba znajduje się naprzeciwko Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, ale jesteśmy również w stanie umówić się na spotkanie w innym, wybranym przez Klienta miejscu.